O nás
Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.Tanec nás baví.

Sme multižánrová tanečná škola pre rôzne vekové kategórie. Spája nás radosť z tanca, pohybu a zdravého životného štýlu. Vytvárame priestor pre rozvoj talentu, plnohodnotné trávenie voľného času a podporu zdravia.

Naše hodnoty

Tímovosť
Vášeň
Férovosť
Otvorenosť
Rešpekt
Pozornosť

História v skratke

2005
Založenie

S myšlienkou založenia tanečnej školy prišli tanečníci spoločenských tancov Juraj Ilečko a Tomáš Surovec v roku 2005. „Naša vízia bola na úvod jednoduchá, otvoriť zopár tanečných krúžkov a kurzov, učiť verejnosť tancovať a realizovať sa“, hovorí Juraj. „Už pri výbere názvu Akadémia tanca sme mali túžbu vytvoriť priestor, kde sa budú dať tancovať rôzne tanečné štýly“, dodal Tomáš. V decembri 2005 Ministerstvo vnútra SR oficiálne schválilo stanovy občianskeho združenia Akadémia tanca.

2006
Prvé krúžky a kurzy

Hneď po oficiálnom založení občianskeho združenia Akadémia tanca sme v januári 2016 otvorili prvé kurzy a krúžky. V tomto období boli našou prioritou spoločenské tance. Zápisy dopadli vynikajúco, spustili sme prvé lekcie a vykročili vpred za našimi víziami.

2010
Obnova tradície Nitrianskeho zvončeka

V roku 2010 sa nám podarilo po rokovaniach s p. Ivaničom, vedúcim TŠK Domino Nitra obnoviť 13 ročnú tradíciu Slovenských pohárov v Nitre. Obľúbená tanečná súťaž „Nitriansky zvonček“ zažila v máji 2010 comeback po 7 ročnej prestávke. Organizátormi boli dva nitrianske tanečné kluby Akadémia tanca a TŠK Domino Nitra.

2010
Prvý tanečný pár na súťaži

Od založenia tanečnej školy sme mali ambíciu vychovávať aj súťažných tanečníkov. Po niekoľkých rokoch trénovania nastúpil prvý pár Ivan Kozai a Zuzana Bliznáková na tanečnú súťaž v tanečnom športe. Neskôr ich začali nasledovať aj ďalší tanečníci. Po krátkom čase získavali naše páry finálové umiestnenia na bodovacích súťažiach a postupy do vyšších výkonnostných kategórií.

2011
Prvá účasť na MSR v choreografiách

Keďže tanečníci začali súťažiť a dosahovať určitú výkonnosť prišla príležitosť venovať sa aj kolektívnemu súťaženiu v kategórii plesových choreografii. Oslovili sme známeho a úspešného choreografa Petra Horáčka a postavili našu prvú plesovú choreografiu Saltarello Fiorentino, ktorá na našich prvých MSR v plesových choreografiách obsadila 4. miesto, z čoho sme sa veľmi tešili. Plesové choreografie nás oslovili. Cítili sme, že boj za spoločný cieľ posilňoval tímového ducha v klube.

2011
Prvá súťaž O pohár Akadémie tanca

O rok neskôr po spoluorganizovaní prvého, obnoveného ročníka Nitrianskeho zvončeka sme dostali chuť zorganizovať aj vlastnú bodovaciu súťaž v tanečnom športe. Tanečná súťaž s názvom O pohár Akadémie tanca organizujeme vždy na jeseň do dnešných dní. V budúcnosti uvažujeme nad rozšírením súťaží o ďalšie tanečné štýly.

2012
Majstri SR v plesových choreografiách 1. krát

Rok 2012 bol pre nás výnimočný. V máji sa nám podarilo na MSR v plesových choreografiách vyhrať prvý titul Majstorv SR s choreografiou Zbojnícka romanca. Bol to pre nás veľký úspech, keďže všetky tanečné páry boli v nízkych výkonnostných kategóriách. Choreografovi Petrovi Horáčkovi a trénerovi Jurajovi Ilečkovi sa podarilo výnimočné dielo po stránke choreografie, kostýmov aj hudby.

2012
Nové priestory na Výstavnej

Do roku 2012 sme fungovali po telocvičniach na ZŠ v Nitre a v priestoroch Mediahausu. Pre ďalší vývoj sme cítili jednoznačnú potrebu „bytia na jednom mieste“. V júni sme dostali ponuku na prenájom 5-tich tanečných sál. V tej dobe sme mali do 30 členov a žiadne peniaze na prerábku. Vymysleli sme koncept a využili leto na náš najstratigckejší krok vpred. Vďaka podpore našich priateľov sme zohnali peniaze, prerobili priestory, urobili novú web stránku a v septembri otvorili prvú tanečnú sezónu na “ Výstavnej“. „Na začiatku to nebol úplne atraktívny pohľad. Namiesto recepcie sme mali dve lavice a dve stoličky, v sálach sme tancovali na lakovaných OSB doskách bez zrkadiel“, spomína Tomáš. Od tohto stavu sa každý rok posúvame. Záleží nám na tom, aby boli naše priestory pre vás stále atraktívnejšie.

2012
Nové tanečné štýly a cvičenia

S možnosťou 5-tich sál sme obohatili ponuku tanečných kurzov, krúžkov o nové štýly a pridali sekciu cvičení a tanečnej prípravky od 3 rokov. Nové priestory nám priniesli možnosť napĺňať našu víziu multižánrového tanečného a pohybového centra. Pre deti a teens sme otvorili prvé krúžky Hip Hop-u. K tanečným kurzom pribudli salsa, tango argentino, ľudové tance, brušné tance a latino pre ženy. Novinkou boli aj cvičenia – pilates, zumba a dance aerobic a tanečná prípravka pre deti od 3-5 rokov.

2014
Otvorenie 6. tanečnej sály

Čas plynul a naše nadšenie pre tanec a pohyb oslovoval čoraz viac ľudí. Boli sme veľmi vďační za tento úspech. Vo februári 2014 sme pre vás otvorili v poradi 6. sálu o rozlohe 240m². Dnes ju poznáte pod pomenovaním „Sála 6“.

2014
Majstri SR v plesových choreografiách 2. krát

V roku 2014 sme v máji na MSR v plesových choreografiách vytancovali druhý titul majstrov SR s tentokrát vtipnou, ale kvalitnou choreografiou kategórie Ostatné. Názov choreografie bol V zámku a podzámčí. Choreografom bol náš dvorný choreograf Petr Horáček a trénerom Juraj Ilečko.

2014
Spojenie Akadémia tanca s TŠK Domino Nitra

Rok 2014 bol pre ďalšie napredovanie v spoločenských tancoch kľúčový. Po strategických jednaniach vedúcich dvoch nitrianskych tanečných klubov sme dospeli k záveru, že pre ďalší vývoj tanečných párov bude fúzia najoptimálnejším riešením. V roku 2014 zanikol klub TŠK Domino Nitra a Akadémiu tanca obohatili talentovaní tanečníci a vynikajúci tréner a schopný manažér Peter Ivanič.

2014
Balet

V novej tanečnej sezóne sme pridali do ponuky tanečných krúžkov balet. Baletná technika je považovaná za tanečný základ pre všetky ostatné tanečné štýly. Ďalší strategický vývoj tanečníkov sme videli aj vďaka tomuto tanečnému štýlu.

2015
Prvé finále na MSR

Zlúčením dvoch nitranskych klubov sme koncentrovali spoločné sily do prípravy tanečných párov a o necelý rok neskôr prinieslo toto rozhodnutie prvé ovocie vo forme výslekdkov. Magnus Lindevang Larsen a Slávka Kolesárová sa stali prví finalisti MSR v kategórii junior 1 za Akadémiu tanca. V štandardných a latinsko-amerických tancoch obsadili 4. miesto a v kombinácii desiatich tancov 6. miesto.

2015
Pribinov pohár

So zánikom TŠK Domino Nitra zanikol aj názov Slovenského pohára v tanečnom športe Nitriansky zvonček. Od roku 2015 pokračovala súťaž pod názvom Pribinov pohár. Tradičné sobotné súťaženie v spoločenských tancoch sme doplnili o ďalšie tanečné štýly v nedeľu – Hip Hop, show dance, open, balet a contemporary. Tanečná súťaž Pribinov pohár sa stala obľúbenou a priebieha každoročne do dnešných dní.

2016
Latino, ľudové tance, breaking

Nová tanečná sezóna priniesla do rodiny tanečných štýlov aj novinky. Od septembra 2016 si deti a mládež mohli z ponuky vybrať aj latino, ľudové tance a breaking. Našou novou víziou bolo rozšíriť ponuku štýlov tak, aby si každé dieťa vedelo vybrať štýl, v ktorom môže rozvíjali svoj talent.

2017
Majstri SR v plesových choreografiách 3. krát

V roku 2017 sa nám podarilo vyhrať tretíkrát MSR v plesových choreografiách so štandardnou choreografiou Bouquet for Gabriela vďaka overenej zostave choreografa Petra Horáčka, trénera Juraja Ilečka a ztancovaného choreo tímu.

2017
Tanečná show v DAB

Potreba prezentácie celoročnej práce detí svojim rodičom nás motivovala k príprave prvého závarečného predstavenia, kde sa odprezentovali všetky tanečné krúžky a kurzy z našej tanečnej školy. Predstavenie sa konalo v Divadle Andreja Bagara a trvalo necelé 3 hodiny.

2018
Tri nové tanečné sály, blok B

Okrem počtu tanečníkov sa nám zvyšoval aj počet skvelých lektorov, ktorí mali úprimnú túžbu odovzdávať svoje vedomosti a skúsenosti ďalej. Na jeseň v roku 2017 sme sa stretli s faktom, že plne využívame všetkých 6 sál, a ak máme záujem otvoriť v ďalšej sezóne začiatočnícke krúžky potrebujeme 2-3 nové sály. Následne sme sa dostali k ponuke na prenájom priestorov o rozlohe 420m² v priestoroch bývalého kina Lipa. Keďže je to „kúsok od nás“, ponuku sme využili. V lete 2018 sme prestory prerobili a v septembri otvorili 3 nové tanečné sály v bloku B.

2018
Contemporary, akrobatický rock n roll, new style hustle

S rozširujúcimi možnosťami sál sme mali možnosť pridať do ponuky nové tanečné štýly. Otvorili sme lekcie contemporary a akrobatického rock n rollu. V sezóne 2018 sme ponúkli deťom a teens na výber z 8 tanečných štýlov. Táto ponuka je u nás stále aktuálna.  Z rôznych tanečných štýlov máme pokročilé výkonnostné úrovne aj súťažné skupiny. V sekcii tanečných kurzov sme pridali nový tanečný štýl new style hustle, ktorý si pomali získava svojich priaznivcov. Od roku 2018 si dospelí môžu vybrať zo 6 tanečných štýlov.

2019
Majstri SR v štandardných tancoch

V spoločenských tancoch sa nám darilo výnimočne aj na súťažnom poli. Po mnohých finále a medailových umiestneniach na MSR v štandarde, latine a kombinácii 10 tancov sme získali v roku 2019 na MSR v štandardných tancoch prvý titul vo vekovej kategórii senior. Pre Akadémiu tanca ho vytancovali Juraj Ilečko a Vierka Kubová.

2019
Majstri SR v exhibíciách

Rok 2019 bol najúspešnejší, čo sa týka titulov majstrov SR. O ďalší sa v máji na MSR v štandardných exhibíciách pričili aj Miloš Tigyi a Janka Barillová. S exhibíciou Oberačka, ktorej choreograf a tréner bol Petr Horáček túto kategóriu vyhrali.

2019
Majstri SR v plesových choreografiách 4. krát

V roku 2019 sa nám darilo aj v tímovom súťažení. Na MSR v plesových choreografiách sme získali titul majstrov SR s choreografiou Desmodománia v kategórii štandardných tancov. Choreografom bol, opäť, Petr Horáček. Trénerom Juraj Ilečko.

2019
Konkurz do súťažných skupín

V období úspešných súťažných rokoch v spoločesnkých tancoch dosahovali veľmi dobré výsledky aj Hip Hopové skupiny a skupina akrobatického rock n rollu na regionálnych súťažiach. V roku 2019 sme sa rozhodli so všetkými tanečnými štýlmi zorganizovať konkurzy do súťažných skupín a podporiť súťaženie mladých talentov aj v iných tanečných štýloch. Našim cieľom je vychovať úspešné súťažné skupiny v každom tanečnom štýle.

2019
Nový rezervačný systém MindBody

V lete 2019 sme začali po sekciách implementovať nový rezervačný systém MindBody pre našich klientov, ktorí ušetrí čas pri menežovaní služieb našej tanečnej školy.

2020
Vicemajstri SR v štandardných tancoch

V roku 2020 sme stihli pred pandémiou majstrovstvá SR v štandardných a latinsko-amerických tancoch. Magnus Lindevang Larsen a Slávka Kolesárová sa na MSR v štandardných tancoch umiestnili na 2. mieste a MSR v kombinácii 10-tich tancov na 3. mieste v kategórii mládež. Magnus a Slávka mali reprezentovať SR na ME v latinsko-amerických tancoch, ME a MS v štandardných tancoch, čo sa pre pandémiu Covid-19 neudialo.

2021
Nová webová stránka

Po takmer roku príprav sme začiatkom januára spustili novú webovú stránku. Do tej starej sme sa už našimi aktivitami nevmestili. Stránka je rozdelená na ponuku tanca a cvičení v našej tanečnej škole, sekciu eventov, kde nájdete všetky aktivity, ktoré organizujeme nad rámec pravidelných lekcií a sekciu vystúpení, ktorá je venovaná tanečnému programu, ktorý vieme pre vás zabezpečiť. Srdcom novej stránke je sekcia „Život v AT“, kde nájdete aktuálne informácie zo života v našej tanečnej škole, zaujímavosti o tanci, cvičení a blogové články.